,

Visa i PayPal inwestują w blockchain

visa-paypal

Visa i PayPal intensyfikują swoje zaangażowanie w przestrzeń kryptowalut. Jako partnerzy będą wspierać firmę venture capital związaną z technologią blockchain.

Firma Blockchain Capital ogłosiła 22 czerwca rozpoczęcie kolejnej udanej rundy finansowania. Firma zebrała 300 milionów dolarów na swój „Fundusz V”. Najważniejszymi inwestorami są dwaj znani dostawcy usług finansowych PayPal i Visa.

Działalność inwestycyjna nowego funduszu będzie koncentrować się na innowacyjnych trendach w obszarze technologii blockchain. Oprócz projektów infrastrukturalnych inwestycje obejmować będą również przestrzeń DeFi i NFT.

Oprócz inwestycji dwaj giganci finansowi Visa i PayPal biorą udział w programie partnerskim Blockchain Capital. Według doniesień medialnych PayPal i Visa wchodzą w spółkę komandytową ze spółką Blockchain Capital. Jest to pierwsza inwestycja tych firm, która koncentruje się na ekosystemie kryptowalut. Jeśli chodzi o wykorzystanie inwestycji, obie grupy będą miały tylko ograniczony wpływ na decyzje.

Jose Fernandez da Ponte, wiceprezes PayPal, powiedział, że jego firma chce pomóc w rozwoju ekosystemu blockchain. PayPal od jakiegoś czasu jest na kursie adopcji kryptowalut. Visa powoli również otwiera się na płatności krypotwalutowe.

Zobacz kursy kryptowalut w PLN

Dodaj komentarz