Smart kontrakty na Cardano pojawią się juz 12 września

cardano smart contracts

Od 12 września rynek Defi będzie miał kolejną opcję. Ponieważ Cardano jest już oparte na bardziej zaawansowanym mechanizmie konsensusu proof-of-stake, protokół może się bardzo szybko rozwinąć. Opłaty w Cardano są również tańsze, niż w przypadku innych protokołów, takich jak na przykład proof-of-work.

Wydaje się, że inwestorzy dostrzegli to wszystko. Ponieważ kurs ADA nadal rośnie. Niedawno ADA osiągnęła najwyższy poziom 3,09 USD. Oznacza to, że ADA notuje stały i przyspieszający wzrost od około 20 lipca.

W tym okresie wartość ADA wzrosła o ponad 137%, stając się trzecią co do wielkości kryptowalutą z aktualną kapitalizacją rynkową 96,8 miliarda dolarów, czyli 4,2% udziałem w całym rynku.

Według twórcy Cardano (ADA), Charlesa Hoskinsona, Cardano jest juz gotowe do ostatniej fazy przed ostatecznym uruchomieniem pełnej kompatybilności z smart kontraktami.

 

cardano
Cardano
$0.9083.18% 24H

Oznacza to, że programiści mogą już zacząć tworzyć zdecentralizowane aplikacje, aby zobaczyć, jak działają w środowisku testowym, zanim zostaną zaprezentowane publicznie.

Ethereum obecnie dominuje w obszarze zdecentralizowanych finansów (DeFi), rynku o wartości 95 miliardów dolarów, z popularnymi protokołami, takimi jak Aave, Maker, Curve, Uniswap i Compound. DeFi to podsekcja branży kryptograficznej, która umożliwia bardziej złożone usługi finansowe, niż zwykłe kupowanie i przechowywanie aktywów bez potrzeby scentralizowanego pośrednika.

Ponadto na rynku konkurują inne ciekawe protokoły, w tym Tron i EOS, co oznacza, że droga przed Cardano nie będzie łatwa.

Dodaj komentarz