Pierwszy test smart kontraktu na Cardano zakończył się sukcesem

cardano

Prace nad integracją inteligentnych kontraktów w sieci Cardano idą pełną parą.

Pierwszy test na Alonzo został pomyślnie zakończony. Inteligentne kontrakty mogą zostać w pełni wdrożone już we wrześniu, jeśli do tego czasu prace będą przebiegać zgodnie z planem. 

Kurs ADA odnotował w tym roku ogromny wzrost. Na początku roku kurs był na poziomie 0,18 USD. Tymczasem kurs za 1 ADA jest na poziomie 1,50 USD. Fazy ​​rozwoju funkcji smart kontraktu na Cardano są podzielone na kolory.

Obecna faza, w której znajdują się Cardano, nazywa się Alonzo Blue. Wkrótce ma ruszyć Alonzo White. W tym celu partnerzy muszą być w stanie z góry udowodnić, że są w stanie stworzyć podstawowe skrypty na blockchainie. Jak tylko zostanie osiągnięta faza Alonzo Purple, sieć testowa powinna wreszcie zostać upubliczniona.

cardano
Cardano
$0.511-4.52% 24H

Co jest specjalnego w Cardano?

Cardano przywiązuje dużą wagę do bezpieczeństwa i dlatego Charles Hoskinson i twórcy Cardano zdecydowali się na użycie języka programowania Haskell. Jest to język, który jest odpowiedni do stosunkowo łatwego przetwarzania złożonych funkcji.

Jedną z najważniejszych różnic między Cardano a innymi projektami blockchain jest sposób, w jaki Cardano obsługuje transakcje i ogólna struktura blockchain.

Cardano opiera się na strukturze modułowej, dzięki czemu niektóre segmenty lub funkcje łańcucha bloków mogą być aktualizowane bez wpływu na inne obszary. Ma to między innymi pomóc rozwiązać problemy ze skalowaniem, z którymi boryka się obecnie wiele innych projektów blockchain.

Dzięki integracji smart kontraktów Alonzo wreszcie otworzą się drzwi do zdecentralizowanego finansowania. Następnie okaże się czy Cardano będzie w stanie konkurować ze swoim wielkim konkurentem, Ethereum, na rynku DeFi. Jeszcze kilka miesięcy trzeba będzie jednak uzbroić się w cierpliwość. Cardano powinno być gotowe na smart kontrakty najwcześniej w sierpniu.

Dodaj komentarz