Kurs Solana spadł po problemach technicznych w sieci blockchain

Solana Kurs

Solana miała we wtorek 17-godzinną awarię sieci z powodu przeciążenia transakcji, co miało wpływ na kurs. To już drugi raz, kiedy mainnet miał problem w tym miesiącu. Co dokładnie dzieje się z Solaną?

Chociaż Solana jest jedną z najszybciej rozwijających się kryptowalut w tym roku, w jej sieci blockchain wystąpiła „przejściowa niestabilność”. Według tweetów Solany, wersja beta sieci głównej odnotowała znaczny wzrost obciążenia do 400 000 transakcji na sekundę (tps, dla porównania na sieci VISA można max. 1700 tps wykorzystać), zalewając kolejkę przetwarzania i ostatecznie powodując, że niektóre węzły przeszły w tryb offline.

Firma twierdzi, że awaria była wynikiem wyczerpania zasobów sieci. Jednak zespół programistów ogłosił, że koordynował pomyślnie ponowne uruchomienie sieci ze społecznością Validator, aby rozwiązać powstałe problemy.

Po restarcie zespół Solany ogłosił, że wszystkie eksploratory bloków i wszystkie inne systemy wspierające będą ponownie dostępne w ciągu najbliższych kilku godzin. Powinno to również przywrócić pełną funkcjonalność.

Często zdarza się, że sieci blockchain doświadczają problemów i zakłóceń. Kiedy sieć Solana zawiodła,  Ethereum Layer-2 Chain Arbitrum również doznało tymczasowej awarii trwającej ponad godzinę.

W ciągu ostatnich 30 dni jurs Solana wzrosł ponad dwukrotnie. Jednak Solana straciła impet w ciągu ostatnich sześciu dni. W tej chwili cena wynosi około 162 USD. Biorąc pod uwagę powtarzające się niepowodzenia, nie jest jasne, w jaki sposób wpłynie to na dalszy rozwój kryptowaluty SOL. 

Dodaj komentarz