JP Morgan Bank: Ethereum to lepsza inwestycja niż Bitcoin

JP Morgan

Amerykański bank JPMorgan w niedawnej analizie doszedł  do wniosku, że Ethereum pod wieloma względami przewyższa Bitcoina.

Analitycy JPMorgan opublikowali niedawno raport na temat kryptowalut i ich potencjalnego wzrostu. Dostrzeżono w nim zalety i możliwości Bitcoina. Eksperci JPMorgan wyraźnie widzą Ethereum jako wiodącą kryptowalutę w nadchodzących latach. Bitcoin wciąż wyraźnie wyprzedza pod względem kapitalizacji rynkowej. Jeśli stopy procentowe wzrosną, los może odwrócić się na korzyść Ethereum, stwierdzili analitycy banku.

Stale rosnący udział NFT, gier i stabilnych coinów na rynku kryptowalut sprawia, że ​​zdywersyfikowany portfel jest obecnie bardziej opłacalny. Jest to rownież bezpieczniejsze niż obstawianie wyłącznie na samego Bitcoina, który wciąż ma reputację dużej zmienności kursu.

Analitycy JPMorgan oczywiście przyjrzeli się również uważnie rozwojowi kursu dwóch największych kryptowalut. Dochodzą do wniosku, że Ether konsekwentnie radził sobie lepiej niż Bitcoin. Same liczby dla 2021 r. pokazują ogromną przewagę Ethereum nad Bitconem. Kurs Ethereum wzrósł w tym roku o ponad 500 procent. W przypadku Bitcoina było to około 96 procent.

Według analytyków JPMorgan Ethereum może przewyższyć kapitalizację rynkową Bitcoina w ciągu najbliższych pięciu lat.

Dodaj komentarz