Giełda FTX wyceniona na 25 miliardów dolarów

FTX exchange

Giełda FTX zebrała imponujące 420 milionów dolarów w ostatniej rundzie finansowania. Zwiększa to wartość giełdy prowadzonej przez Sama Bankman-Frieda do 25 miliardów dolarów. W rundzie finansowania wzięło udział 69 uczestników, w tym inwestorzy z Sequoia Capital, Ribbit Capital i Temasek Holdings.

Obecna runda serii B-1 następuje po kolejnej rundzie finansowania, największej jak dotąd w historii FTX. W czerwcu giełda kryptowalut dostała 1 miliard dolarów w inwestycjach. Firma wcześniej także ​​zebrała już 900 milionów dolarów, co podniosło wówczas jej wartość do 18 miliardów dolarów. Po rundzie B-1 w czwartek ta suma musi zostać skorygowana znacznie w górę.

Giełda FTX ogłosiła, że ​​nowy zastrzyk gotówki zostanie wykorzystany do sfinansowania dalszej ekspansji firmy. FTX niedawno przeniosła swoją siedzibę z Honk Kongu na Bahamy. Pieniądze posłużą również do wykorzystania kolejnych szans rynkowych. Chcą skupić się na akcjach, rynkach prognostycznych, NFT i partnerstwach w branży gier wideo.

Giełda FTX została uruchomiona w 2019 roku, co czyni ją nowicjuszem w sektorze kryptowalut. Pomimo swojego wieku giełda stała się jednym z kluczowych graczy w branży kryptograficznej, zwiększając bazę użytkowników o 48%. FTX ma teraz średni wolumen 14 miliardów dolarów dziennie.

FTX znane jest z najwyższej klasy współpracy. Na początku tego roku giełda podpisała umowę o wartości 135 milionów dolarów na prawa do nazwy hali Miami Heat (NBA), obecnie zwaną FTX Arena. W czerwcu FTX nawiązała również współpracę z Major League Baseball (MLB), dzięki czemu jest to pierwsza giełda kryptograficzna, która sponsoruje profesjonalne drużyny sportowe.

Dodaj komentarz