Dwa najbogatsze portfele BTC zawierają 2% wszystkich bitcoinów

btc_wallets

Dwa najbogatsze portfele bitcoinów posiadają 1,2% i 0,80%. Stan tych portfeli wynosi odpowiednio 252 597 i 168 010 bitcoinów.

Jedną z najważniejszych cech BItcoina i innych kryptowalut jest to, że możesz je posiadać w ułamkach. W rezultacie istnieje ponad 200 milionów portfeli bitcoin, które lacznie zawierają ponad 18 milionów bitcoinów.

Według naszych danych zebranych, dwa największe portfele na świecie posiadają 1,2% i 0,80% wszystkich tokenów BTC. Mówiąc dokładniej, jest to 252 597 i 168 010 bitcoinów. Oba portfele są używane do handlu na giełdach kryptowalutowych Binance i Bitfinex.

Obszerne dane zawierają również więcej szczegółów na temat wszystkich posiadaczy bitcoinów. Obecnie jest ich ponad 41 mln. Analiza 100 największych portfeli pokazuje, że stanowią one 14,11%, a ilość posiadanych bitcoinów waha się od 252 597 do 9000 coinów.

Wiadomo, że rynek kryptowalutowy jest bardzo burzliwy. Ponieważ tak wiele się dzieje, istnieje duża niepewność, w jakim kierunku pójdą kursy kryptowalut. Większość inwestorów w krypto nie jest pewna, co zrobić ze swoimi kryptowalutami, co wyjaśnia, dlaczego większość portfeli bitcoinowych ostatnio pozostawała uśpiona.

Przyzeliśmy się również bliżej zasobom bitcoin na giełdach kryptowalut. Dane pokazują, że Binance i OKEx są wiodącymi giełdami pod względem ilości posiadanych BTC. Te dwie giełdy posiadają odpowiednio 1,2% i 1,12% bitcoinów w obiegu.

Z łącznej liczby 21 milionów Bitcoinów 90% jest już w obiegu. Można zatem oczekiwać, że liczba adresów z dodatnim saldem wzrośnie, ponieważ w nadchodzących latach coraz więcej osób dowie się o kryptowalutach.

Dodaj komentarz