,

Do 2024 roku wydatki na rozwiązania blockchain mogą wynieść 19 miliardów dolarów

blockchain

Wydatki na rozwiązania blockchain mogą wzrosnąć o ponad 300% w ciągu najbliższych dwóch lat w porównaniu do 2020 roku. W tym okresie inwestycje mogą osiągnąć wielkość 19 miliardów dolarów.

Nowe dane sugerują, że wydatki globalnych firm na rozwiązania blockchain mogą wzrosnąć o ponad 300% w ciągu najbliższych dwóch lat w porównaniu do 2020 roku.

Jak wiedzą wszyscy entuzjaści kryptowalut, blockchain to cyfrowa „księga rachunkowa”. W której rejestrowane są wszystkie transakcje, a następnie powielane i dystrybuowane w sieci systemów komputerowych. Utrudnia to lub wręcz uniemożliwia włamanie się do systemu i zmianę informacji o tych transakcjach. Cechy tej technologii sprawiają, że jest ona idealna do walidacji danych. To właśnie umożliwiło rozwój kryptowalut, ponieważ stworzyło zasób finansowy, którego nie można powielić ani podrobić.

Istnieją również inne przypadki użycia blockchain. Technologia blockchain na przykład jest wykorzystywana przez duże firmy do kontrolowania swoich łańcuchów dostaw. Istnieje wiele dużych firm, nawet kilka publicznych, które wykorzystują tę technologię do swoich celów. Oczywiście istnieje również wiele firm, które mocno inwestują w kryptowaluty, takie jak Bitcoin, które są zbudowane na podstawie technologii blockchain.

Według Statista firmy na całym świecie zaczęły wykorzystywać prywatne blockchainy do celów wewnętrznych, takich jak prowadzenie dokumentacji i transakcje wewnątrz firmy. Statystyki obejmują również te firmy, które wykorzystują publiczne blockchainy, takie jak Bitcoin, do swoich procesów płatniczych.

Dane z działu badawczego Statista przewidują, że do 2024 roku wydatki na rozwiązania blockchain mogą osiągnąć prawie 19 miliardów dolarów. Byłby to wzrost o ponad 322% w stosunku do obecnych wydatków.

banner
Dodaj komentarz