Co aktualizacja Alonzo oznacza dla Cardano

cardano-alonzo

Podczas gdy dynamika zdecentralizowanych finansów (DeFi) rośnie, teraz wieloletni rywal Ethereum kryptowaluta Cardano przygotowuje się również do wejścia w obszar DeFi poprzez wprowadzenie smart kontraktów.

Aktualizacja Alonzo kryptowaluty Cardano ma się odbyć już 12 września i wprowadzi długo oczekiwaną funkcjonalność smart kontraktów. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, ten moment może oznaczać wielkie osiągnięcie dla całej społeczności Cardano.

Smart kontrakty to podstawowy mechanizm, który umożliwia DeFi. Umożliwiają tworzenie tak zwanych złożonych usług finansowych w sieci blockchain, w tym protokołów kredytowych, giełd i innych zdecentralizowanych innowacji finansowych.

Na Cardano rozwój smart kontraktów będzie miał miejsce na Plutusie – nowej, ukierunkowanej na cel platformie programistycznej, która kładzie podwaliny pod nowe podejście do tworzenia smart kontraktów przy użyciu funkcjonalnego języka programowania Haskell.

Poza wprowadzeniem smart kontraktów Alonzo Cardano da również możliwość obsługi nowych wartości kryptowalut – być może na świeżo zaktualizowanej platformie Cardano powiększy sie zainteresowanie handlem non-fungible tokenami (NFT).

Entuzjazm dla DeFi na Cardano już wywołał rajd, który pchnął kurs kryptowaluty ADA do rekordowych poziomów ponad 3 USD na początku września. Boom na ADA może trwać, pod warunkiem, że Cardano dogoni większych graczy i zacznie zabezpieczać swoje miejsce w szybko rozwijającym się ekosystemie DeFi.

Dodaj komentarz